Dobry jakościowo sen zaczyna się od wyboru właściwego materaca do spania. Na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych produktów, przez co zakup może wydawać się trudny. W tym artykule przeanalizujemy różne dostępne na rynku opcje wskazując na korzyści, jakie mogą przynieść w zależności od indywidualnych potrzeb.

Materace do spania – sprężynowe czy piankowe?

Materace do spania oferowane są w dwóch kategoriach. Materace piankowe, złożone w całości z kilku warstw pianki, oraz materace sprężynowe, które oprócz warstw pianki posiadają również podstawę wykonaną ze sprężyn. Materace sprężynowe klasyfikujemy także w zależności od technologii umieszczenia sprężyn na materace bonellowe, kieszeniowe i multipocketowe. Przyjrzyjmy się zaletom, każdego z nich, wskazując dla kogo dany materac jest dobrym wyborem.

  1. Materace piankowe – są najlepszym wyborem dla osób, które wybudzają ruchy drugiej osoby. Dzięki specjalnym strefom, które pracują osobno niwelują skutki wiercenia się oraz różnic w wadze. Sprawdzą się także dla alergików, pianka jest wykonana z materiałów w 100% antyalergicznych, a konstrukcja materaca minimalizuje ryzyko zalegania kurzu i rozwoju roztoczy.
  2. Materace sprężynowe – gwarantują prawidłową podporę dla ciała, sprawdzą się dla osób mających problemy z kręgosłupem.
  1. Sprężyny bonellowe – materace z tymi sprężynami są wyjątkowo trwałe na uszkodzenia związane z skokami. Idealnie sprawdzą się dla rodzin.
  2. Sprężyny kieszeniowe – sprężyny w tych materacach ułożone są w oddzielne strefy zwiększając prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Każda sprężyna pracuje osobno przez co niweluje odczucia różnic w wadze. Doskonały wybór dla par i rodzin.
  3. Sprężyny multipocketowe – to dopracowana wersja materacy z sprężynami kieszeniowymi. Posiadają dużo więcej sprężyn, przez co lepiej dopasowują się do sylwetki gwarantując jeszcze lepsze podparcie. Niwelują również ruchy drugiej osoby, są świetnym wyborem dla par.

Materace do spania – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odpowiednia podpora dla kręgosłupa, brak przenoszenia ruchów partnera, antyalergiczne materiały i wytrzymałość to nie wszystko na co powinnaś zwrócić uwagę. Najważniejszą sprawą w wyborze materaca do spania jest jego twardość. Wyróżniamy 4 rodzaje twardości oznaczone literką H – H1, H2, H3, H4. Czym się charakteryzują?

H1 – materac miękki

H2 – materac średnio miękki

H3 – materac średnio twardy

H4 – materac twardy

Wybór twardości materaca jest zależy od wagi i wzrostu, a nawet ulubionej pozycji do spania, jego przyszłego użytkownika.

Podsumowując, producenci materaców ujednolicają ich właściwości, aby jak najlepiej zapewniały komfort oraz dbanie o zdrowy Twój zdrowy sen. Wybierając materac do spania postaw na najbardziej ważne dla Ciebie elementy i pamiętaj o odpowiednim dobrze twardości. Aby dobrać materac idealny skorzystaj z pomocy specjalistów, jakich znajdziesz w profesjonalnych sklepach oferujących materace do spania – Strefa Spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwa =